Počet návštev:

Rekonštrukcie domov a bytov

Neustály pokrok v technológiach sa prejavuje aj v stavebníctve. Domy a byty postavené v súčasnosti sú lepšie ako tie z minulého storočia. Rovnako sa budovy časom opotrebúvajú. Toto sú hlavné dôvody, prečo si ľudia nechávajú vykonať rekonštrukciu.

V oblasti rekonštrukcií starších budov sa dlhé roky venujeme sanačným prácam. Spadá tu napríklad riešenie vlhkosti budov formou sanačných omietok alebo využitím chemických izolácii proti vlhkosti, čiže využitie stavebnej chémie.

Rokmi sme sa v rekonštrukciách postupne vyprofilovali až na pôvodné drevenice a historické objekty. Koncom 90-tych rokov bola drevenica v Turčianskom Jasene pre nás výzvou. 150-ročnú drevenicu sme komplexne zrekonštruovali do pôvodnej podoby. Po rekonštrukcii sa prelína čaro bývania z konca 19. storočia s novodobou funkčnosťou a pohodlím v rámci zachovania maximálnej autenticity. Tieto skúsenosti rozšírili našu ponuku o rekonštrukcie stavieb tohto typu.

V neskorších rokoch nasledovali drevenice vo Folkušovej, Sklabini a ďalšia v Turčianskom Jasene. Medziiným sme komplexne zrekonštruovali pôvodnú, historicky vzácnu pivnicu vo Svätom Jure pri Bratislave. Zrekonštruovali sme kostolnú vežu na jedinej turčianskej kalvárii v Kláštore pod Znievom.

V súčasnosti pracujeme na obdobnom projekte a to obnove 45 m vysokej kostolnej veže rímskokatolíckeho kostola v Handlovej.

Okrem domov a bytov sme zrekonštruovali benzínové čerpacie stanice Slovnaft vo Zvolene, Žiline, Púchove, Turčianskych Tepliciach, Dudinciach, Demandiciach.